EU přislíbila další prostředky na boj s nezaměstnaností mladých

V příštích letech se podpora zaměstnanosti nezastaví

Mladí lidé a absolventi to nemají na trhu práce zrovna snadné – přes svou kvalifikaci a energii dostávají od zaměstnavatelů často “stopku”, a to především kvůli nedostatečné praxi. Problém nezaměstnanosti mladých neoslabuje, proto se EU rozhodla vyčlenit na jeho odstranění další prostředky, v příštích dvou letech se takto využije asi 6 miliard EUR. Cílem iniciativy nazvané „Záruky pro mládež“ je, aby každý mladý člověk měl možnost získat kvalitní zaměstnání, a to především díky dobrému vzdělání a přístupu k možnostem, jak získat cenné pracovní zkušenosti, například prostřednictvím stáží. Předseda Evropské komise José Manuel Barroso také zdůraznil, že je potřeba zlepšit podmínky pro mobilitu pracovních sil v rámci EU.

Opatření na podporu zaměstnanosti mladých nejsou žádnou novinkou – programy jako Stáže ve firmách, Stáže pro mladé či Odborné praxe, pomohly už řadě osob ze znevýhodněných skupin získat potřebnou praxi či rozšířit jejich pracovní zkušenosti. Příslib z Evropy zní v tomto směru jasně – zaměstnanost mladých je i nadále prioritou a podobné programy tak budou pokračovat i v novém programovacím období.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>