Image podnikatelky? Nejdůležitější je uvolnění!

Vyzkoušejte si krátké cvičení

Pokud se chystáte na důležitou obchodní schůzku a máte obavy, jaký na klienta či investora uděláte dojem, vězte, že zdaleka nejdůležitější je v takové situaci působit uvolněně a přesvědčeně o vlastních kvalitách. Vaše jistota či nejistota je totiž vidět na Vašem těle, které funguje jako promítací plátno a neomylně tak ukazuje Vaše obavy a slabá místa.

Dobrou zprávou je, že tato uvolněnost se dá do určité míry i naučit, a to s pomocí cvičení na základě 4 jednoduchých bodů.

1. Pevný bod

2. Uvolnění

3. Záměr

4. Výměna energie s okolím

Ideální je toto cvičení provádět ve dvojici, přičemž partner bude testovat pevnost a uvolněnost Vašeho těla. Nejprve si

vyzkoušejte svůj obvyklý postoj, tak jak běžně stojíte třeba ve frontě. Pokud v tuto chvíli partner zavadí o Vaše rameno, pravděpodobně zavrávoráte. Nyní přejdeme na „pevný bod“. Postavte se rovně a nohy rozkročte na šířku ramen, obě chodidla přitom směřují rovně dopředu. V tuto chvíli se zaměřte na Vaše energetické centrum, „pevný bod“, který se nachází přibližně 3 prsty pod pupíkem. S tímto bodem se pracuje v mnoha komplexních cvičeních, jako je pilates či řada bojových sportů. Můžete i zavřít oči a soustředit se na toto místo Vašeho těla, pro uvolněnost postoje si ještě stoupněte na špičky a opět chodidla položte na zem tak, aby kolena nebyla v napětí. V tuto chvíli se o Vaše rameno partner již může skoro opřít, Vy budete přesto stát mnohem pevněji.

Myslete na svůj záměr

Jak jsme upozornili v úvodu, tělo neomylně prozrazuje naše nejistoty a obavy. Opět proto zaujměte pevný postoj a myslete na své energetické centrum, zároveň uvažujte nad svým projektem, který chcete prezentovat investorovi či zákazníkům. Myslete na nedostatky Vašeho plánu a vše, co by Váš záměr mohlo narušit. Poté myslete na dobré stránky Vašeho záměru, na ty aspekty projektu, kterým skutečně věříte.

Pokud by Váš partner v oba momenty opět zavadil o Vaše rameno, výsledky se budou velmi lišit – v prvním případě se možná skácíte, ve druhém získáte opět svoji pevnost (samozřejmě pouze pokud svému projektu alespoň trochu věříte).

Nutnou součástí promýšlení Vašeho podnikatelského záměru je bezesporu i rozvážení negativ a možných zdrojů ohrožení projektu. Ve chvíli, kdy svůj plán prezentujete a hledáte pro něj podporu, je ovšem potřeba myslet na svůj cíl a vše pozitivní, čeho chcete pomocí projektu dosáhnout. Pokud tedy půjdete svůj podnikatelský plán prezentovat na důležitou schůzku, soustřeďte se vždy na svůj konečný záměr a vyhněte se přemýšlení nad nedostatky a negativy. Soustředění se na záměr se pozitivně promítne do Vašeho těla, jeho držení, pevnosti i uvolnění.

Článek vychází z kurzu „Image podnikatelky“, který v rámci projektu „Nezávislé ženy – Start-up CYRRUS ADVISORY“ proběhl 11. 4. 2013.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>