Jak na propagační materiály a texty

Proč potřebujeme přesně definovat svého cílového zákazníka?

Protože nejenom výběr místa a způsobu zviditelňování se, ale i detaily naší veškeré komunikace směrem k zákazníkovi, od designu webové stránky nebo e-shopu po naše vizitky a všechny ostatní texty, které píšeme, by měly oslovovat právě jeho, mluvit jeho jazykem.

Je-li mým cílovým zákazníkem například mladý kreativní člověk často navštěvující facebook či jiné sociální sítě a blogy, budu se chtít zviditelňovat v této oblasti. Zároveň při psaní textů nebudu používat příliš formální styl a unylé výrazy. Budu víc osobní a budu zdůrazňovat to, co mě samotného baví a fascinuje.

Pokud já sám spadám do cílové skupiny, mohu psát zcela přirozeně… Budu tak autentičtější a čtenář se mnou bude moct snáze sdílet můj zájem i moje nadšení.

Při psaní textů, ať už na webové stránky nebo při tvorbě různých propagačních materiálů, při vymýšlení nadpisů a podnadpisů přemýšlejme opět o pohledu zákazníka. Co on hledá a dostane, jaký problém chce řešit, a jaké řešení mu já nabízím, co bude výsledkem a přínosem pro něj.  Dokážete například shrnout do jedné věty, co zákazník vynaloží (například kolik času) a co získá?

Při jakékoli komunikaci o našem produktu či službě si stále uvědomujme další věc: V čem jsou tento můj produkt či služba jedinečné? V čem se odlišují od ostatních? Tato naše hodnota nebo jedinečnost by se měla odrážet v naší komunikaci se zákazníkem i v textech na webu, včetně nadpisů a podtitulů tak, aby byla patrná na první pohled. Zkuste to opět formulovat jednou větou. Nenapadne vás hned teď nějaká originální věta, jedna nebo dvě fráze, nadpis tuto jedinečnost nebo důležitou vlastnost vystihující?

Autor: Mgr. Zora Kounovská pro projekt Nezávislé ženy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>