Pět základních pravidel pro úspěšné podnikání

Pokud žijete v České republice a už jste se někdy s někým bavili o životě podnikatelů, tak určitě víte, že i když se mnohé názory liší, převážně se setkáte s negativním názorem na podmínky, které u nás vládnou. Netvrdíme, že opak je pravdou, ale jak to tak obvykle bývá, pravda je někde uprostřed. Podnikání a […]

Pokud žijete v České republice a už jste se někdy s někým bavili o životě podnikatelů, tak určitě víte, že i když se mnohé názory liší, převážně se setkáte s negativním názorem na podmínky, které u nás vládnou. Netvrdíme, že opak je pravdou, ale jak to tak obvykle bývá, pravda je někde uprostřed. Podnikání a podnikatelský život mají své pro i proti. V tomto článku vám přinášíme pět základních pravidel pro úspěšné podnikání, která jsme sestavili na základě vlastních zkušeností z několika oblastí podnikání.

  1. Na prvním místě by měla být otázka, jestli se v oblasti, v které se chystáte podnikat, také skutečně pořádně vyznáte. Měli byste znát podmínky, ale i konkurenci v oblasti podnikání.
  1. Základem úspěchu bude vaše schopnost odlišit se. Měli byste mít připravenou konkurenční výhodu, která vás odliší od většiny podnikatelů a díky níž si vybere zákazník právě vás. Vaší konkurenční výhodou může být cokoliv, nejen cena. Poskytujte služby nebo kombinace služeb, které nikdo neposkytuje, nebo najděte produkty, které u nás zatím nejsou dostupné. Vaše možnosti jsou otevřené.
  1. Nezapomeňte, že podnikáte v zemi úřadů a státních institucí, takže se ujistěte, že vám zákony týkající se vašeho podnikání a podnikání všeobecně nejsou úplně cizí. Nemusíte se kvůli tomu stát právníkem ani nemusíte mít daňový zákoník v malíčku, ale buďte připraveni na široké spektrum otázek týkajících se právě dané problematiky. Doporučujeme vám si v ideálním případě najít spolehlivého a kvalitního účetního, který vám bude umět vždy pomoci a poradit.
  1. Nezapomeňte se prodat. V tomto kroku byste měli myslet na vlastní propagaci a možnosti marketingu, které jsou ideální právě pro vaše odvětví podnikání. U reklamy byste v první řadě měli znát svou cílovou skupinu. Pokud například začínáte vyrábět revoluční policové systémy, tak budou vaším cílem hlavně obchodníci, a proto se pro vás nebude hodit přístup jako při prodeji produktů každodenní spotřeby. Pokud si nevíte rady, nevěšte hlavu. Inspirovat se můžete odbornou literaturou nebo můžete přímo oslovit specializovanou agenturu či odborníka.
  1. Naší poslední radou je vytrvalost. Velmi málo podniků začne prosperovat okamžitě, či dokonce v průběhu prvního roku. Právě proto musíte být připraveni jak duševně, tak finančně obětovat téměř všechno svému podnikání. Ale pokud je váš přístup k podnikání správný a máte i kousek štěstí, určitě to zvládnete a všechna investovaná energie se nakonec vyplatí.

Život podnikatelů není nejjednodušší, ale pokud je vaším snem stát se svým pánem, určitě se vyplatí dát šanci takovému životu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>