Portál s pracovními nabídkami pro matky s dětmi

Portál pracezeny.cz chce řešit složitou situaci matek na trhu práce

Matky s malými dětmi to nemají na pracovním trhu snadné. V situaci, kdy se nedostává flexibilních ani částečných úvazků, je pro ty, kteří se starají o malé děti, hledání zaměstnání velmi obtížné. Dle majitelky portálu prozeny.cz, Petry Janíčkové, jsou navíc ženy znevýhodněny mnohem více než muži. Jsou to právě ony, na které připadá péče o děti nejčastěji. Péče o děti často přináší i druhotné znevýhodnění – například dlouhá doba strávená na rodičovské dovolené s sebou nese mnohdy také nedostatek odborné praxe a ztrátu kontaktu s oborem. V zahraničí jsou proto podobné portály běžné.

Portál startuje na MDŽ

První český portál s pracovními nabídkami zaměřený primárně na matky s malými dětmi zahajuje provoz symbolicky 8. 3., což je den, kdy už od roku 1908 slavíme Mezinárodní den žen. Spolu s ním je zahájen také provoz portálu pracenad50.cz, který pomáhá najít práci lidem starším padesáti let. Právě věk je vedle pohlaví jedním z nejčastějších a nejpalčivějších znevýhodnění.

Projekt se teprve rozbíhá a zatím nabízí pouze pracovní pozice v regionu hlavního města Prahy, ambice portálu jsou ale určitě větší. Ještě tedy uvidíme, jak se oba weby rozběhnou a zda se pro matky s malými dětmi a starší občany stanou skutečně užitečným nástrojem, jak problematickou situaci na trhu práce účinně řešit.

Odkaz:

www.pracezeny.cz

www.pracenad50.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>