Eva Merenusová

Eva Merenusová

Matky matkám: i Vy si můžete vypít kávu v klidu a pohodlí, zatímco si Vaše dítě spokojeně hraje!

Představte krátce Vaši budoucí firmu.

Dětská kavárna připravená nejen na děti, ale i na rodiče. Místo uspořádané tak, aby byl k hracímu koutku snadný přístup ode všech stolů a aby bylo kam zaparkovat kočárek. Stůl, na který se vejde čepička, chrastítko, dudlík i netbook. Kvalitní káva, domácí dezerty, ovocné misky a nemléčné koktejly z čerstvého ovoce. Saláty pro dospělé a pro děti něco na zub akorát do ručičky. Zajištěné hlídání pro případ, že si rodič potřebuje odskočit za roh do knihkupectví, do butiku, k lékaři, či kamkoliv jinam. Komfort. Klid.

Personál: Matky s dětmi.

Představuji si to tak, jak by to vyhovovalo mně:

Otevřu dveře a bez problému vjedu dovnitř i s kočárkem… zaparkuji u některého volného stolu (je jedno u kterého, protože ode všech na hrací koutek dobře vidím a mám k němu pohodlný přístup). Zatímco dcera jde rovnou objevovat hračky, objednám si espresso s mlékem (nemusím vysvětlovat, že espressem nemám na mysli slabou kávu s velkým množstvím vody). Když mi ho donesou, mám už na stole laptop, ale nevadí to, stůl je dost velký, aby se tam kromě něj a kávy vešel ještě medovník, dětská lahvička a několik dalších drobností. Za hodinu jsem objednaná k lékaři, takže dceru ještě stihnu nakrmit (svačinu jsem nestihla připravit, tak jí objednám ovocnou misku s jablkem, hruškou a banánem) a pak mi ji na hodinku pohlídají. Pracují tady matky s dětmi, takže bude mít společnost a ani jí nebudu moc chybět.

 

Jak jste přišla na Váš podnikatelský plán?

Narodila se mi dcera a z mých oblíbených podniků nebyla ani trochu nadšená (ve volném čase jsem kavárenský povaleč profesionál). Většinu času musela trávit v kočárku nebo u mě na klíně. Objevily jsme tedy spolu několik brněnských kaváren pro děti a tam se jí líbí. Mně ve většině z nich ale pořád něco chybí. Kvalitní káva, Hospodářské noviny, místo na počítač, ochotný personál… Také mě překvapilo, že v nákupních centrech ještě žádné dětské kavárny nejsou – když už se tam rodiče vydají, musí své nejmladší děti tahat mezi regály s hlasitou hudbou: chybí pohodlně zařízené prostory, které by sloužily rodičům i dětem (člověk si může blahopřát, když se mu podaří najít alespoň přebalovací pult).

 

Kdo Vás inspiruje?

Lidé, kteří myslí vlastní hlavou a nebojí se dělat věci po svém.

 

Čím je Váš projekt výjimečný?

Můj projekt bude znamenat podporu pro matky s dětmi na několika úrovních – nejen, že půjde o prostor, kde si rodiče (…a další příbuzenstvo, hlídací tety, přátelé a známí) budou moci odpočinout u dobré kávy, nechat na několik hodin pohlídat dítě (včetně dětí mladších 3 let), přečíst noviny a podívat se, co je nového na facebooku, několika matkám přinese také ideální pracovní příležitost: snížený úvazek s možností mít dítě přímo na pracovišti.

Kdyby se pro kavárnu podařilo získat místo v některém nákupním centru, doplnila by se tak významně nabídka jeho služeb pro rodiny s dětmi.