Marta Ondrůjová a Michaela Šafářová

M. Ondrůjová a M. Šafářová

Hledaly jsme informace o ČR na jednom místě, nikde nebyly, tak jsme si je nasbíraly a vytvořily toto místo nejen pro nás, ale pro všechny na www.cestujemepocr.cz

Představte krátce Vaši budoucí firmu.

Firmu již máme, ale rok je spící. Chceme ji oživit a provozovat informační portál www.cestujemepocr.cz, který podporuje nejen cestovní ruch v ČR, ale i návštěvnost webových stránek jednotlivých obcí, měst a podnikatelských subjektů, které souvisí s cestovním ruchem u nás. Do budoucna bychom chtěly, aby mohl každý uživatel napsat svůj komentář o daném místě, vložil fotky,video apod. na tento portál a tím se podělil o své zážitky. Vše bude propojeno i se sociálními sítěmi, např. Facebook.

 

Jak jste přišly na Váš podnikatelský plán?

Vydávaly jsme publikace o jednotlivých krajích ČR, ale při rozšíření informací přes internet jsme vytvořily on-line verzi těchto publikací, kterou jsme později vylepšily a vzniknul informační portál o ČR. Prvopočáteční myšlenku nám ale vnukli návštěvníci našeho stánku na veletrzích cestovního ruchu, kteří hledali informace nejen o těch nejznámějších místech, ale i o těch méně známých, které však stojí za to navštívit. Bohužel se jim nikdo nevěnoval a všude se psalo jen o těch známých. My tuto skutečnost „napravily“ a máme na portále vloženy informace o cca 80 % všech měst a obcí z celé ČR. Pro ty, kteří nepoužívají internet, je máme i v tištěné podobě.

 

Kdo Vás inspiruje?

Lidé, které zajímá ČR a rádi po ní cestují ať již na kole, pěšky, vlakem nebo autem. Lidé, kteří se chtějí pochlubit svými zážitky z cest a ukázat je ostatním. Inspirují nás krásy naší České republiky a v neposlední řadě nás inspiruje poptávka po těchto informacích.

 

Čím je Váš projekt výjimečný?

Je ucelený, přehledný, postupně doplňován o videoreportáže z různých oblastí a hlavně návštěvník získá informace o místech o kterých nikdo nepíše, ale je tam krásně, kouzelná příroda, udržují se různé tradice atd.