Přijďte se podívat na první Kongres žen

Zúčastněte se přednášek, diskusí a workshopů zaměřených na ženy a pracovní trh

Kongres žen je neziskovou a nevýdělečnou iniciativou organizací, institucí a osobností z neziskového, akademického, veřejného i soukromého sektoru, které se shodují na tom, že ženy jsou na trhu práce znevýhodněny a je nutné s tímto faktem něco udělat. Proto se rozhodli uspořádat první Kongres žen, který je zaměřen na přednášky a semináře na téma postavení žen na trhu práce, a také praktické workshopy zaměřené na rozvoj dovedností a kompetencí zúčastněných žen.

V rámci Kongresu žen proběhne také „Trh podnikatelek“, který chce propagovat podnikatelské nápady žen a ukázat příklady dobré praxe v této oblasti. Řada žen má totiž stále z podnikání obavy a konzultace se zkušenými podnikatelkami jim mohou pomoci tyto bariéry překonat. Ženy jsou v Česku často postaveny do situace, kdy musí mezi pracovním uplatněním a rodinou v podstatě volit, protože kombinace obou rolí je často obtížně realizovatelná. ČR dokonce vede žebříček zemí s nejnižší zaměstnaností matek s dětmi do 6 let v rámci Evropské unie. V situaci, kde je trh práce tak neflexibilní jako je ten český, je  právě podnikání pro řadu žen možností, jak úspěšně rodinný a pracovní život skloubit .

Kongres proto podporuje řada známých osobností z oblasti umění, univerzitního prostředí či občanských organizací. Mezi tváře projektu patří také ředitel Amnesty International v ČR Mark Martin, který ke Kongresu dodává: „Jako ředitel organizace, která mj. hájí i práva žen, tuhle iniciativu více než vítám. Nejde totiž jen o právo na tělesnou integritu nebo právo volit, práva manželská, rodičovská nebo náboženská, která v souvislosti s ženskou otázkou Amnesty po světě řeší. V České republice je potřeba zaměřit se na rovnoprávnost žen a mužů v pracovním prostředí. A právě to Kongres žen řeší a ve svém programu nabízí ženám skvělou škálu možností, jak se vzdělat a inspirovat.“

První Kongres Žen se koná 15. června v Praze, v prostorách Národního domu na Vinohradech. Pokud Vás akce zaujala, můžete se ještě stále registrovat na webových stránkách www.kongreszen.cz.

Zdroj: kongreszen.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>