Projekt CzechEkoSystem

CzechInvest startuje nový projekt na rozvoj MSP

Agentura CzechInvest rozjíždí nový projekt zaměřený na ekosystém pro rizikový kapitál. Projekt CzechEkoSystem chce podporovat rozvoj malých a středních podniků a jejich inovativních záměrů a cílí na firmy s dobrými nápady z oblasti vědy, výzkumu a inovací, které jsou potenciálně dobře uplatnitelné na trhu.

Jaké možnosti rozvoje projekt nabízí?

Díky projektu CzechEkoSystem je pro Vaše podnikání možné získat specializované poradenství a také služby Kouče, který pomůže pro Vaše nápady získat potřebné investory. Kouč je klíčovou osobou, jejíž zkušenosti z oblasti podnikání zásadním způsobem ovlivní efektivitu a úspěšnost realizace rozvojového plánu Vaší firmy. Firmám tedy účast v projektu umožní získání praktických zkušeností při komercializaci vlastního produktu, praktické uplatnění podnikatelského plánu a posílení marketingových a manažerských schopností tak, aby se významným způsobem zvýšila schopnost firem překonat počáteční problémy při rozjezdu podnikání. Cílem projektu je zvýšit atraktivitu podnikatelských záměrů mladých podniků pro rizikový kapitál (především tzv. seed capital).

Pro koho je projekt určen?

Projekt podporuje mladé firmy, do projektu se proto mohou přihlásit malé a střední podniky ale i samostatný živnostník, kteří ovšem nepůsobí v podnikání déle než 5 let.  Podpora je určena na realizaci projektů zaměřených na oblast zpracovatelského průmyslu a služeb, kromě vybraných oborů (viz níže).

Podporu nelze poskytnout žadatelům, jejichž předložená žádost spadá do následujících odvětví:

  • výroba, zpracování a uvádění na trh výrobků uvedených v příloze I Smlouvy o ES
  • zemědělství, rybolov, akvakultura, lesnictví
  • uhelný průmysl
  • průmysl oceli
  • průmysl stavby lodí (CZ-NACE 30.11)
  • průmysl syntetických vláken.

Více informací získáte na www.projekt-czechekosystem.cz

Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>