Sdružení Aperio pomáhá rodičům při hledání práce

Využijte bezplatnou webovou poradnu

Návrat zpět na trh práce s sebou nese celou řadu změn, na které je třeba se dostatečně připravit. Obzvlášť jde-li o rodiče, který se vrací po delší rodičovské dovolené. Rodič musí kromě požadavků na vzdělání, praxi, počítačovou gramotnost či jazykovou vybavenost také čelit otázkám, jak zvládnout péči o děti, o domácnost a skloubit ji s novým zaměstnáním.

Jednou z cest, jak být co nejlépe připraven, je vyhledání odborné pomoci nezávislého personálního konzultanta či konzultantky. Ten s klienty rozebere jejich konkrétní situaci, navrhne možnosti, jak postupovat a tím pomůže eliminovat komplikace, které by mohly nastat. Personální konzultant/ka je osoba, která není spojena s žádnou personální agenturou. Svému klientovi či klientce radí zcela otevřeně a nezaujatě, podporuje aktivní přístup, poskytuje vedení při hledání práce a doprovází zvládnutím celé změny.

Takovouto službu v současnosti bezplatně nabízí sdružení Aperio. Více se dozvíte přímo na stránkách www.aperio.cz.

Zdroj: www.aperio.cz

 1. pavlina

  Dobrý den,
  dlouhodobě hledám práci. Už nemám malé děti nejsem po mateřské, takže v této otázce
  jsem naprosto bez problémů neřeším hlídání opatrování nic takového. Mám dobrý zdravotní stav, jsem zručná, pracovitá,
  spolehlivá, flexibilní.
  Ale i tak o práci nezavadím zkouším i podnikat, ale na to potřebuji ještě dost peněz na rozjezd a ty mně Bohužel chybí.
  Pokud je to možné nějaká pomoc, když ne i tak děkuji.
  S pozdravem Pavlína Juřicová

  1. Katerina Strzelcova

   Vážená paní Juřicová,
   doporučila bych Vám obrátit se na úřad práce, v jehož jste evidenci, a zkusit se zúčastnit kurzu pro rozjezd vlastního podnikání. Následně byste mohla podat žádost o příspěvek a v případě jeho schválení získat potřebný kapitál pro rozjezd vlastního podniku.

   Přejeme hodně úspěchů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>