Stáže ve firmách – vzdělávání praxí

Stáže mohou prospět praktikantům i firmám

Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace MPSV, zahájil nový projekt, který může být užitečný pro firmy i ty, kteří si chtějí prohloubit vzdělání. Jedná se o projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí, který umožňuje nezaměstnaným, čerstvým absolventům či rodičům po rodičovské dovolené získat potřebnou praxi, která bývá velmi častým požadavkem pro získání pracovního místa. Poskytovatelem takovéto stáže může být osoba samostatně výdělečně činná či firma se sídlem v České republice, která je schopná zajistit pro stážistu mentora s odpovídajícími pracovními zkušenostmi. Délka stáží se pohybuje mezi jedním až šesti měsíci a praktikant může ve firmě pracovat na plný či částečný úvazek.

Proč se stát poskytovatelem stáže?

Díky tomuto programu získá poskytovatel stáže nového kolegu, který může přinést nezaujatý pohled a nové nápady. Firma tak má možnost zaškolit a vychovat si budoucí odborníky v oblasti, ve které podniká a osvědčené stážisty později zaměstnat (což ovšem není podmínkou). O stáže je mezi uchazeči velký zájem, proto si jednotlivé firmy své stážisty vybírají ve vlastním výběrovém řízení – mohou si tak samy zvolit nejvhodnějšího uchazeče, který nejlépe splňuje jejich nároky.

Výhodou programu je proplácení fixních nákladů firmy, které při přípravě pozice stážisty vznikají – stážista tak nebude pro poskytovatele představovat zátěž ale přínos. Celkové hrazené náklady se liší dle jednotlivé pozice (šablony) a délky úvazku. Vezmeme-li v úvahu modelovou pozici Asistenta manažera projektu, zapojeného do programu po dobu 2 až 4 měsíců, pak může poskytovatel stáže získat příspěvek na realizaci stáže až ve výši 100 tis. Kč.

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí je spolufinancován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt by měl být ukončen na podzim roku 2014. Bližší informace o celkových hrazených nákladech a další podmínky projektu získáte na webových stránkách www.stazevefirmach.cz.

Studujete nebo chcete zaměstnat studenta? Podívejte se na bližší informace o programu Stáže pro mladé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>