Tři nejúspěšnější projekty začínajících podnikatelek

Podívejte se na projekty, které uspěly v konkurenci 40 statečných

Projekt „Nezávislé ženy – Start-up CYRRUS ADVISORY“ pomalu končí, a je proto čas na malou rekapitulaci. V rámci projektu se 40 začínajících podnikatelek vzdělávalo v široké oblasti znalostí a dovedností, které jsou pro úspěšný start vlastního businessu nezbytné. Cílem celého snažení pak bylo s pomocí nabytého know-how vytvořit životaschopný podnikatelský plán.

Na konci projektu měla odborná porota rozhodně z čeho vybírat, v hodnocení totiž byly kvalitní plány z nejrůznějších oborů a nejrůznějších měřítek – od ambiciozních plánů, které myslely ve velkém, až po projekty malé, jejichž cílem bylo především vytvořit smysluplné zaměstnání pro účastnici samotnou. V obou těchto skupinách se objevila řada dobrých nápadů, rozhodování o nejúspěšnějších projektech proto nebylo vůbec snadné. Nakonec porota vybrala tři nejlépe vypracované podnikatelské plány, které byly slavnostně vyhlášeny 17. října na konferenci „Ženy, zn. podnikavé“. A které projekty to jsou?

Barbara Dobešová – Kidcart

Projekt Kidcart Barbary Dobešové je zaměřen na půjčování a prodej dětských vozíků (nejen) za kolo značky Chariot, a jeho cílem je umožnit aktivní trávení volného času i rodinám s velmi malými dětmi. Barbara nevytvářela podnikatelský plán firmy Kidcart „na zelené louce”, ale navázala v něm na aktivity svého občanského sdružení Fair for family, které se právě půjčování dětských vozíků věnovalo. Činnost sdružení ze své podstaty nebyla příliš zisková, proto se Barbara rozhodla jít do projektu naplno, rozšířit vozový park a vytvořit z koníčku životaschopné podnikání, tentokrát již pod značkou Kidcart. Firma Kidcart se chce nově věnovat nejen půjčování, ale také prodeji dětských vozíků.

Klára Odehnalová – DoRtu

Podnikatelský záměr Kláry Odehnalové zaujme všechny milovníky lahodných dezertů. Klára se pod značkou DoRtu totiž bude zaměřovat na výrobu originálních domácích zákusků, sladkých i slaných koláčů a samozřejmě dortů, které vždy vyrábí z pečlivě vybraných sezónních surovin. Prioritou značky je kromě kvality a chuti také design hotových výrobků, které svým vzhledem jasně vynikají nad běžnou cukrárenskou produkcí. Značka DoRtu chce své výrobky dodávat do kaváren, obchodů se zdravou výživou, food marketů ale i jednotlivým zákazníkům, kteří hledají třeba originálně zpracovaný narozeninový dort na míru.

Eva Merenusová – Bastafidli

Projekt dětské kavárny Bastafidli Evy Merenusové chce zaplnit díru na trhu rodinných kaváren v Brně. Kavárna Bastafidli bude zaměřena na rodiče-kavárenské povaleče, kteří v současné době nemají kam se svými dětmi v Brně zajít. Stávající dětské kavárny totiž dle Evy často nenabízejí kvalitní kávu a jsou zaměřeny spíše na děti než na jejich dospělý doprovod. Kavárnu Bastafidli ocení obě skupiny návštěvníků – rodičům nabídne dobrou kávu, kvalitní čtivo a ocení také dobře přístupný dětský koutek či službu hlídání dětí, jejich ratolesti zase budou mít radost z krásných hraček i široké nabídky dětských jídel. Obsluhu kavárny přitom budou tvořit maminky na rodičovské dovolené, které se díky flexibilnímu zkrácenému úvazku budou moci plně věnovat práci i své rodině.

Realizační tým projektu „Nezávislé ženy – Start-up CYRRUS ADVISORY“ gratuluje vítězkám a přeje všem 40 účastnicím hodně úspěchu v jejich budoucím podnikání!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>