Zapojte se do projektu Stáže pro mladé

Stát podporuje stáže pro studenty posledních ročníků

Možná jste už slyšeli o možnosti zapojit se do podporovaných stáží, ať už jako poskytovatel či jako stážista. V současné době fungují dva typy dotovaných stáží:

• Stáže ve firmách

• Stáže pro mladé

O projektu Stáže ve firmách jsme Vás na stránkách Podnikatelka.info již informovali. Dnes se blíže podíváme na druhou možnost, tzv. Stáže pro mladé.

Stáže pro mladé mají jasně definovanou cílovou skupinu: studenty posledních ročníků středních i vysokých škol. Důvod je jasný – absolventi škol bez praxe jsou na pracovním trhu značně znevýhodněni a bez zkušeností si zaměstnání v oboru hledají jen velmi obtížně. Projekt Stáže pro mladé chce tuto složitou situaci absolventů zlepšit, proto motivuje firmy, aby studenty zaměstnali ještě během studia. V rámci projektu jsou podporovány praxe v administrativě, ekonomii a marketingu, IT, stavebnictví a strojírenství. Během stáže se každému studentovi věnuje zkušený mentor z řad firemních zaměstnanců – tento mentor stážistu seznamuje s běžných chodem firmy, předává mu cenné rady, zadává úkoly a také hodnotí kvalitu jeho práce.

Podmínky

Maximální délka stáží je 300 hodin po dobu až 3 měsíců, vždy dle domluvy vybraného stážisty a firmy. Stážista je motivován nejen chutí k získání praktických zkušeností v oboru ale také mzdou, která odpovídá běžnému brigádnickému výdělku (60 Kč/hod. hrubého). Nejen mzda stážisty ale i náklady na stáž firmám uhrazeny z finančních prostředků projektu na konci stáže (v rámci režimu podpory „de minimis“). Praktikant tak pro firmu nebude finanční zátěží ale přínosem.

 

Proč se zapojit do projektu jako poskytovatel?

  • možnost zaměstnat studenta z oboru na dobu 1 až 3 měsíců v rozsahu 50 až 300 hodin
  • příležitost „odzkoušet“ možného budoucího pracovníka a zavázat si ho případně k další spolupráci
  • mzda stážisty i náklady na stáž budou Vaší společnosti uhrazeny z finančních prostředků projektu

Podmínky poskytování stáže:

  • Podmínkou pro realizace stáže je zajištění kvalitního mentora pro stážistu a vytvoření odpovídajících podmínek pro průběh stáže
  • Náklady na stáž budou hrazeny v režimu „de minimis“

Do projektu se lze přihlásit na webových stránkách www.stazepromlade.cz.

Zdroj: stazepromlade.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>