Získejte dotace na sociálně prospěšné podnikání

Termín pro podávání žádostí o dotace prodloužen

Zaujala Vás možnost sociálně odpovědného podnikání? Pak vězte, že tzv. sociální podnikání je jednou z priorit podpory z Evropských fondů. Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost proto prodloužil termín pro odevzdávání žádostí o dotační podporu – žádosti je nově možné podávat až do 31. 10. 2013 do 12 hodin. Dotační titul také významně navýšil alokaci prostředků a na sociálně prospěšné projekty tak lze čerpat o 40 mil. Kč více. Pro podnikatele se tím naskýtá větší šance získat finanční podporu z veřejných rozpočtů a pomoci znevýhodněným spoluobčanům vytvořením perspektivního zaměstnání.

Co tzv. sociální podnikání obnáší? Sociální podnik funguje podobně jako jakákoliv jiná firma a nese ekonomická rizika. Pomáhá však navíc začlenit sociálně vyloučené osoby znevýhodněné na trhu práce tím, že jim nabídne smysluplné zaměstnání.

 Máte zájem o dotaci? Podívejte se na bližší podmínky, které sociální podniky musí splňovat.

Zdroj: esfcr.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>