Získejte dotace na zřízení firemní školky

Ministerstvo práce a sociálních věcí prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost podporuje zakládání firemních školek. Termín pro odevzdání žádosti o dotace je stanoven do konce května.   Proč vlastně školku zřizovat?   Podpora zřizování firemních školek má za cíl umožnit zaměstnancům a zaměstnankyním lépe skloubit rodinný a pracovní život. Role firemních školek je v tomto […]

Ministerstvo práce a sociálních věcí prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost podporuje zakládání firemních školek. Termín pro odevzdání žádosti o dotace je stanoven do konce května.

 

Proč vlastně školku zřizovat?

 

Podpora zřizování firemních školek má za cíl umožnit zaměstnancům a zaměstnankyním lépe skloubit rodinný a pracovní život. Role firemních školek je v tomto směru stále významnější, především kvůli nedostatečným kapacitám státních a často i soukromých předškolních zařízení. V některých regionech ČR je situce až kritická, a zakládání firemních zařízení by mohlo tento nepříznivý stav alespoň částečně vyrovnat. Existence firemní školky je proto pro podnik také určitou konkurenční výhodou a pomáhá přilákat i udržet kvalifikované zaměstnance. Pokud tedy zřízení firemní školky zvažujete, je právě teď ideální příležitost.

 

Oprávnění žadatelé:

 

  • OSVČ

  • obchodní společnosti

  • družstva

  • státní podniky

  • nestátní neziskové organizace

  • zájmová sdružení

  • školy a školská zařízení

  • vysoké školy a veřejné výzkumné instituce

  • územně samosprávné celky a jimi zřizované organizace

  • hospodářská komora

 

Firemní školka je určena pouze dětem zaměstnanců firmy či partnerských organizací. Kapacita školky se může pohybovat od 7 do 24 míst a je určena dětem od 6 měsíců do zahájení školní docházky. Zřizovatelem je firma samotná, činnost nelze delegovat na externí dodavatele. Každý projekt musí obsahovat 4 fáze – zřízení firemní školky (max. 4 měsíce) a další 3 fáze po 6 měsících, kdy je realizován jejich samotný provoz.

 

Jestliže o zřízení firemní školky vážně uvažujete, máte v tomto programovacím období poslední šanci získat finanční prostředky na její zařízení a provoz po dobu 18 měsíců. Příspěvek se může vyšplhat až na částku převyšující 2 miliony korun. Výše podpory se pak odvíjí od míry využití konkrétního předškolního zařízení, tedy od počtu zřízených a skutečně obsazených míst, na které je stanovená pevná jednotková cena.

Zdroj: www.esfcr.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>